Projektismertető

Támogatás összege: 757 278 421 Ft

Támogatási intenzitás: 100 százalék

Támogató alap neve: Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program

A projektben a kórház fejlesztési koncepciójába illeszkedő, struktúraváltást támogató eszközfejlesztés valósul meg. A fejlesztés több szakmát érint, a beszerzésre kerülő eszközállomány gerincét a képalkotó diagnosztikai eszközök jelentik, élükön a kardiológiai felhasználásra is alkalmas 64 szeletes CT berendezéssel, emellett jelentős tételt képviselnek az intenzív és baleseti sebészeti , fül-orr-gégészeti és sürgősségi ellátás gép-műszerei. A projekt egyaránt tartalmaz járóbeteg és fekvőbeteg ellátást szolgáló eszközöket.

A TIOP projektek valamint a jelen pályázatban szereplő eszközbeszerzés megteremtik annak a feltételeit, hogy a kórház fejlesztési tervében felvázolt szakmai tervek megvalósulása esetén a Csolnoky Ferenc Kórház európai szintű – térségi társközpont besorolásnak megfelelő - infrastruktúrával és gép-műszer parkkal lássa el a területi ellátási kötelezettségébe tartozó betegeket.