EFOP-2.2.20-17-00021

Kedvezményezett neve: Csolnoky Ferenc Kórház

Projekt címe: Kiemelt szintű ultrahang berendezés beszerzése a Csolnoky Ferenc Kórház részére

Szerződött támogatás összege: 49 908 550 Ft

Támogatás mértéke: 100 %

Támogatás összege: 49.800.250 Ft

Projekt tartalmának bemutatása: Csolnoky Ferenc Kórház Veszprém- megye vezető egészségügyi ellátó intézménye, 49.9 millió forint kapott az európai unió és a magyar állami társfinanszírozásból a radiológiai osztály fejlesztésre, amelyet egy modern kiemelt kategóriás ultrahang berendezésre fordított.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg, azon belül is az EFOP-2.2.20-17-2017 „Az egészségügyi ellátórendszer orvostechnikai infrastruktúra készültségi szintjének javítása „ c. pályázati konstrukcióban.

Intézményünk folyamatosan igyekszik javítani szolgáltatásainak minőségét, hogy az általa ellátott betegek részére a lehető legmodernebb és legmegfelelőbb szolgáltatást tudja nyújtani. A fejlesztés eredményeként az új, kiemelt szintű ultrahang a kórház szakmai színvonalát emeli, továbbá lehetővé teszi a magasabb minőségű betegellátást.

A beszerzett eszköz 2018.06.06.-án érkezett leszállításra, ezt követően, a felhasználók képzése is megtörtént, így a rendszer rutinszerű használatra átadásra került.

Projekt befejezési dátuma: 2018. június 6.

Projekt azonosító száma: EFOP-2.2.20-17-00021

Forrás: Európai Regionális Fejlesztési Alap