Klinikai Onkológiai Osztály

Alkategóriák

• CTKI258A2302

An open-label, randomized, multi-center, Phase III study to compare the safety and efficacy of TKI258 versus sorafenib in patients with metastatic renal cell carcinoma after failure of anti-angiogenic (VEGF-targeted and mTOR inhibitor) therapies.

• BIG 4-11 / BO25126 / TOC4939G

Randomizált, több központban végzett, kettős vak, placebo kontrollált vizsgálat a kemoterápia plusz trastuzumab plusz placebo és a kemoterápia plusz trastuzumab plus pertuzumab kombináció összehasonlítására az operábilis HER2 pozitív primer emlőtumorban szenvedő betegek adjuváns kezeléseként.

• CABAZ_C_05331

Egykarú, többcentrumos, nyílt klinikai vizsgálat, a korábban docetaxelt tartalmazó kezelésben részesült, áttétes, hormon refrakter prosztatarákban szenvedő betegek bevezetés előtti cabazitaxel kezelése és e betegekben a cabazitaxel biztonságosságának dokumentálása érdekében.

• TS-P04834

III. fázisú, több központban végzett, randomizált, kettős vak, hatóanyag kontrollos vizsgálat a kemoterápia által kiváltott hányinger és hányás kezelésére alkalmazott Rolapitant biztonságosságának és hatásosságának a vizsgálatára mérsékelten emetogén kemoterápiában részesülő betegeknél.

• B1891004 (3144A2-3004-WW)

A Neratinib (HKI-272) randomizált, kettősvak, placebo-kontrollált vizsgálata trastuzumab kezelésen átesett, korai stádiumú, HER-2/NEU overexpressziót/amplifikációt mutató emlőrákban szenvedő nők esetében.

• BO27798

Randomizált, nyílt, multicentrikus, IIIb fázisú, vizsgálat cisplatin/capecitabin kemoterápiával kombinációban, első vonalbeli kezelésként alkalmazott trastuzumab két adagolási sémájának összehasonlítására olyan HER2 pozitív, áttétes gyomor vagy gastro-oesphagealis funkció adenocarcinomában szenvedő betegek esetében, akik az áttétes betegség miatt korábban nem részesültek kezelésben.

• EGF114299

III-as fázisú klinikai vizsgálat a lapatinib+trastuzumab+egy aromatáz inhibitor (AI) biztonságosságának és hatékonyságának összehasonlítására a trastuzumab+egy (AI) és a lapatinib+egy kezelésekkel, amikor első vonalbeli terápiaként olyan hormon receptor pozitív, HER2-pozitív metasztázisos emlőkarcinómás (MBC) posztmenopauzában lévő betegekben alkalmazzák, akiket előzőleg neoadjuváns és/vagy adjuváns elrendezésű trastuzumab és endokrin kezelésben részesítettek.

• EPI116450

A PH+ oeBE Pattems of Care in HER2+ metastatic Breast cancer in Europe: A representative, retrospective study in Hungary - H+oeBE / HER2+ áttétes emlőrákokkezelési sémáiEurópában: Reprezentatív, retrospektív vizsgálat Magyarországon.

• CRAD001YIC04

Nyílt, többközpontú, kiterjesztett hozzáfárást biztosító klinikai vizsgálat az exemesztánnal együtt adott everolimusz (RAD001) értékelésére olyan ösztrogénreceptor-pozitív, helyileg előrehaladott vagy áttétes emlődaganatban szenvedő menopausa utáni nők kezelésében, akiknél a betegség a korábbi hormonkezelés utánprogrediált.

• BAY 73-4506/15982

A regorafenib sorafenib utáni alkalmazásának randomizált kettős vak, placebo-kontrollos, többközpontú, III. fázisú vizsgálata hepatocelluláris karcinómában (hepatocellulár carcinoma, HCC) szenvedő betegeknél.

• NX1301

Beavatkozással nem járó vizsgálatot végez azzal a céllal, hogy a betegre jellemző és a napi klinikai gyakorlat során megfigyelt, a gyógyszeres kezelés hatékonyságára és/vagy biztonságára vonatkozó speciális adatokat gyűjtsön.

• D0819C00003

Fázis III, nyílt, randomizált, kontrollált, multicentrikus vizsgálat, amely az Olaparib kezelés hatékonyságát és biztonságosságát értékeli, a kezelőorvos által választott kemoterápiával összehasonlítva, áttétes, BRCA 1 / 2 mutációs, emlőrákos betegeknél.

• ML-29201

Elsővonalbeli CLL-ben szenvedő magyarországi betegek MabThera® (rituximab) plusz standard kemoterápiára adott válaszát értékelő multicentrikus beavatkozással nem járó vizsgálata (CILI vizsgálat)

• ML-29425

Magyar, multicentrikus, beavatkozással nem járó vizsgálat a metasztatikus colorectalis carcinomában szenvedő betegek első vonalban indított Avastin és kettős kemoterápia kezdeti kezelését követően az Avastin (bevacizumab) és kemoterápiás kezelés első progresszióig történő folytatásáról (AVACONT vizsgálat).