Szájmaszkokat gyártanak kórházunk számára a Petőfi Színház dolgozói

Fertőtleníthető, mosható, a műtétekhez is alkalmas textil védőmaszkok készülnek a Veszprémi Petőfi Színházban. A kezdeményezéshez a társulat tagjai is csatlakoztak; naponta tízen gyártják a speciális védőeszközöket a színház előcsarnokában és varrodájában.
A Kórházhigiénés Osztállyal egyeztetve szerezték be a speciális, erős, fertőtleníthető anyagot, valamint a szükséges kiegészítőket. A maszkok készítése a járványügyi helyzetnek megfelelően, minden higiéniai követelményt biztosítva történik. A mintadarabot rendelkezésükre bocsátotta intézményünk, így a gyártáshoz örömmel fogadják ha valaki anyagokat ajánl fel a varráshoz. Az első hatszáz darab védőmaszkot a Csolnoky Ferenc Kórház, valamint a farkasgyepűi tüdőgyógyintézet számára ajánlotta fel a teátrum. Az első darabokat Oberfrank Pál igazgató úrtól, Dr. Lippai Norbert főigazgató úr vette át.

Minden dolgozónk nevében, ezúton is köszönjük a Veszprémi Petőfi Színház munkáját!