EFOP 1.10.2-Humánerőforrás fejlesztés a Csolnoky Ferenc Kórházban

Humánerőforrás fejlesztés a Csolnoky Ferenc Kórházban

Európai Uniós támogatásból humánerőforrás fejlesztés valósult meg a veszprémi Kórházban. A kórház három, fekvő-betegeket ellátó telephelyeit érintő fejlesztéssel az intézményi hiányszakmákban orvosi és szakdolgozói létszámbővítés történt. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében, az Európai Szociális Alapból 149,6 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el.

A pécsi tudományegyetem Oktató Kórháza, a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórház az EFOP-1.10.2-17-2017-00040 számú, egészségügyi humánerőforrás-fejlesztés tárgyú pályázat nyerteseként veszprémi székhelyén, a dobai és sümegi telephelyein humánerőforrás fejlesztést valósít meg intézményi hiányszakmákban. A 2018. februárban indult projekt célja az intézményen belül a hiányszakmáknak minősülő munkakörök számának csökkentése. A projektnek köszönhetően az egészségügyi humánerőforrás fejlesztés az orvosi és szakdolgozói területen is megvalósul.

A fejlesztés eredményeként a betöltetlen intézményi hiányszakmának minősülő munkakörök száma a projekt keretén belül 12 fő új munkatárssal bővül, mely a betöltetlen szakképesítési mutatók alapján 24 fő munkakör váltó dolgozóval egészül ki. A 36 főből összesen 34 fő szakdolgozó. A projekt céljával összhangban, a humánerőforrás hiány enyhítése, az ellátás minőségének javítása, a szakképzettségi mutatók növelésével megvalósul, mely lehetővé teszi a magas színvonalú komplex betegellátást. A tervezett létszámbővítés és az intézményen belül új munkakörben történő foglalkoztatás célja, hogy a kórház humánerőforrás problémáinak enyhítésével csökkentse a foglalkoztatott egészségügyi munkatársak leterheltségét, egyben a betegekre fordított szakmai tevékenység elégedettségi mutatóit növelje.

A 2018. február 1-én elindított, 21 hónapra tervezett projekt megvalósítási időszakát megtartva, a projekt fizikai befejezését 2019. október 31-re tervezzük. A sikeres pályázat lehetővé tette az intézményben történt infrastrukturális beruházások humánerőforrással történő kiszolgálását A Kórház a projekt fenntartási időszakot követően is számít a bevont munkatársak szakmai munkájára és hivatástudatára.