"Egy legyen bennünk az akarat, felismerni a szenvedést és csillapítani azt” /Kossuth Zsuzsanna/

A Csolnoky Ferenc Kórház és a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Veszprém Megyei Területi Szervezete szabadon választható, szakdolgozói szakmacsoportos továbbképzést szervezett 2019.szeptember 25-én:

VÉNÁS OLDALI ÉRPÁLYA BIZTOSÍTÁS SZEREPE A BETEGELLÁTÁSBAN (PORT-A-CATH) címmel.

A közel 100 fő megjelent szakdolgozó elsősorban az onkológiai ellátásban használatos új vénás érpálya biztosításában hallgathatott meg kiváló előadásokat és gyakorolhatta a szúrási technikát. A  kórházban is bevezetett, innovatív technikai kivitelést abban jártas szakember mutatta be.

Előadás hangzott el:

• Onkológiai betegek ellátásában ajánlott tartós vénabiztosítási módszer, kockázatok és szövődmények
  • Vénabiztosításnál alkalmazott eszközök és innovatív technológiák megismerése
  • A vénás portok behelyezésének folyamata a Radiológián
  • Higiénés körülmények biztosítása a véna biztosított betegek ellátásában, ápolásában
  • A portok mindennapi használata… gyakorlati oktatás a portok szúrásának elsajátítására

A szakmai napot 18 pontra minősítették.

Reméljük, minden jelenlévő megelégedéssel és tudása gyarapodásával zárta a napot!