KÖSZÖNET a lakosságnak a nagyszámú részvételért!! 2019. 09. 14.

Milliókat gyűjtöttünk!

A szombati Richter egészségnapon a veszprémiek a Richter 2 millió forintos alapjához komoly összeget gyűjtöttek: összesen 6 149 300 forint gyűlt össze a Csolnoky Ferenc Kórház javára.

Éppen tíz éve, hogy a Richter Gedeon Nyrt. elindította jótékonysági egészségügyi szűrőprogramját, az Egészségvárost, amelynek keretében már a részvételünkkel segíthetjük a cég által kiválasztott kórházat. A rendezvény 10 év után visszatért Veszprémbe. Minden szűrővizsgálaton, előadáson való jelenlétünk egy-egy pontot ért, amelyek után a cég pontonként 300,- forintot ajánlott fel a megyei kórház javára.

A város vezetése is segítette a sikert! Nem csak sportváros vagyunk, hanem sportoló város is! Alapvetően szerettünk mozogni, de az, hogy a kettő együtt, ilyen minőségben, ennyi szűrővizsgálattal, az nekünk is különleges, mondta Porga Gyula az egészségnapon.

Lelkesítő volt, hogy ilyen sokan áldozták a szombati napot arra, hogy a jelenlétükkel erősítsék a város közösségét, vigyázzanak a saját egészségükre, és a kórházat is hozzásegítsék újabb eszközök beszerzéséhez.

Az egészség sugárútjává változott szombaton a Kossuth utca a Richter Egészségváros jóvoltából!! Egész napos ingyenes szűrővizsgálatokkal, játékos vetélkedőkkel, informatív előadásokkal és koncertekkel várták a veszprémieket ezen a verőfényes őszi napon. Dr. Szántó Tamás megbízott főigazgató elmondta, hogy gyermek-kardiológiai ultrahangot szeretnénk a befolyt összegből vásárolni. A gyermek szívgyógyászatban fontos ultrahang gépről van szó. A technika fejlődésével a szívbetegségek korai fázisban kideríthetők, és operálhatók. A régi készüléket szeretnénk egy újra, modernebbre váltani.

Az egészségtudatos érdeklődök mintegy 25 szűrésen és tanácsadáson vehettek részt a csontritkulás méréstől kezdve az asztmaszűrésen és bőrgyógyászati vizsgálaton át a depresszióval, szemészeti szűréssel, vagy éppen a táplálkozással kapcsolatos tanácsadásig, vagy tornázhattak Katus Attilával.  Érdemes volt betérni az Agora sátor előadásaira is, ahol Radványi Dorottya vezetésével zajlottak kerekasztal beszélgetések.

A lélek gondozása legalább olyan fontos, mint a testé, és nem csak már a betegség idején. Az egészséges étkezés és a testmozgás, a szűrővizsgálatokon való részvétel mellett a prevenció részének kell lennie a stressz csökkentésének is, hiszen ha nem figyelünk a szellemünk és a lelkünk rezdüléseire, az ugyanúgy pszichoszomatikus betegségekhez vezethet, mondta a megbízott főigazgató.

Az előadásokon és a vizsgálatokon túl ehhez az Egészségváros többek között minőségi kikapcsolódást nyújtó kísérőprogramokkal is készült: Jaksity Kata főleg a nőket érintő, de tulajdonképpen bárki számára releváns témákról – a közösségi média világáról, a 40 feletti újrakezdésről, a kiégésről – beszélgetett ismert médiaszemélyiségekkel, valamint fellépett a Petőfi Színház, gyermeksarok várta a családosokat és zenélt a Groovehouse is. A pontgyűjtőket a Kórház 5 pontonként apró ajándékkal jutalmazta.

A nap várva várt eseménye az adomány átadása volt, a veszprémiek pedig ezúttal is összefogtak és bizonyítottak. A Richter Gedeon Nyrt. felajánlásával és a résztvevők pontjaival együtt végül kiemelkedően magas összeget, 6 149 300 forintot sikerült összegyűjteni a megyei Csolnoky Ferenc Kórház javára.

Köszönet a jelenlétért, a lelkes részvételért!!