Magunkon és a kórházon is segíthetünk

2019. augusztus 30. péntek, 10:22 Programajánló

Ingyenes szűrővizsgálatokkal gyűjthetünk adományt a kórháznak szeptember 14-én a Kossuth utcán.

Veszprémbe érkezik a Richter Gedeon Nyrt. jótékonysági egészségügyi szűrőprogramja, az Egészségváros.

A rendezvény lényege, hogy a szűrővizsgálatokon, előadásokon való részvétellel pontokat gyűjthetünk, amit aztán a megyei kórház adományként pénzre válthat. Így egyszerre tehetünk saját egészségünkért, és segíthetünk a Csolnoky Ferenc Kórháznak egy gyermekkardiológiai ultrahang beszerzésében.

A programra csütörtökön közös sajtótájékoztatón hívta fel a figyelmet Porga Gyula polgármester, dr. Szántó Tamás a megyei kórház megbízott főigazgatója, dr. Czinkotay Frigyes orvos-igazgató, valamint a Richter képviseletében Csaba Lajos.

Szeptember 14-én, szombaton a Kossuth utcán egész napos programokkal készülnek a szervezők: az ingyenes szűrővizsgálatok mellett az életmóddal kapcsolatos előadások valamint szórakoztató családi programok várják az érdeklődőket, akik minden helyszínen pontokat gyűjthetnek a részvétellel. A Richter aztán a nap végén ezt pénzre váltja:

MINDEN ÖSSZEGYŰJTÖTT PONT UTÁN 300 FT TÁMOGATÁST AD A KÓRHÁZNAK  A NAPINDÍTÓ KÉTMILLIÓ FORINTOS ALAPTÁMOGATÁSON FELÜL.

Porga Gyula polgármester hozzátette: az önkormányzat külön adománnyal is segít majd a kórháznak a vágyott eszköz beszerzésében.

Ahogy arra dr. Szántó Tamás, a kórház megbízott főigazgatója is rámutatott: érdemes kihasználni a lehetőséget, hogy előjegyzés nélkül, ingyenes szűrővizsgálatokon vehetünk részt, tapasztalata szerint a megyei kórházban ugyanis

SOK OLYAN BETEGET KELL KEZELNIÜK, AKIK ODAFIGYELÉSSEL, IDŐBEN ELVÉGZETT SZŰRŐVIZSGÁLATTAL MEGELŐZHETTÉK VOLNA A BAJT.

A Richter Egészségváros programsorozata tíz éve járja az országot, eddig 72 helyszínen 180 ezernél több résztvevő több mint 360 millió forintos adományt gyűjtött össze.

A programsorozat története során elvégzett nagyjából 160 ezer szűrővizsgálatból minden negyedik alkalommal szólalt meg a vészcsengő, és kellett a beteget további vizsgálatokra küldeni, amivel aztán megelőzhették az életminőség romlását.

(Illusztráció: Richter)

A rendezvényen olyan ismert személyiségekkel is találkozhatunk, mint Béres Alexandra, Szily Nóra, Radványi Dorottya, Katus Attila, Jaksity Kata vagy Barabás Éva.

Részletes program itt >>

Forrás: Vehír.hu

(Kép: Kovács Bálint)

A Richter Egészségváros első őszi állomása Veszprém

Az első őszi Richter Egészségváros szeptember 14-én Veszprémben kerül megrendezésre a Kossuth Lajos utcában. A Csolnoky Ferenc Kórház megbízott főigazgatójával, Dr. Szántó Tamással beszélgettünk az egészségtudatosságról, szűrésekről, és arról, hogy mire tervezik felhasználni a Richter által felajánlott adományt.

Fontosnak tartja a lakosság egészségtudatosságra nevelését?

Igen, ez egy rendkívül fontos ügy. Az egészségügyi szervezet csak betegségek diagnózisát és gyógyítását tudja felvállalni. A cél az lenne, hogy minél kevesebben kerüljenek be az egészségügyi rendszerbe, azaz ha egészséges életmódot folytatnánk, kevesebben lennénk betegek. Természetesen ebben az egészségügyi rendszer, az itt dolgozók is tudnak segítséget nyújtani, de az egészséges életmód elsősorban saját felelősség, saját döntés.

Miért fontos, hogy minél több emberhez eljusson a szűrések fontosságának üzenete?

Mivel egy önmagát egészségesnek tartó embertársunk is lehet rejtetten beteg, ezért a rendszeres szűrések elengedhetetlenek. A szűrések egy része államig finanszírozott, szervezett (például emlőszűrés), de sok esetben személyes döntés kell szűrővizsgálatok elvégeztetésére. Ezért fontos minél több emberrel megismertetni a szűrések fontosságát, lehetőségeit, határait, technikáját.

Ön szerint a vidám hangulatú, családias Richter Egészségváros pozitív üzenetként szolgálhat, hogy minél több embert motiváljon a gyakori szűréseken való részvételre?

Igen, az ilyen programok rendkívül fontosak, hatásosak, teljes erőnkből támogatjuk ezt a pozitív kezdeményezést.

Mit gondol arról, hogy a Richter Egészségvároson nemcsak a saját egészségükkel foglalkoznak az emberek, hanem jótékony célért is tesznek, hiszen aktivitásukkal a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórháznak szánt 2 millió forint alapadományt is növelni tudják?

Azt gondolom, hogy a helyiek számára rendkívül fontos, ha jótékony célért tehetnek, ezért biztos vagyok benne, hogy sokan eljönnek majd a rendezvényre. Az, hogy az ingyenes programokon és szűréseken való részvételükkel saját egészségükkel is foglalkozhatnak, miközben adománypontokat gyűjtenek a kórházunk számára, még inkább motivációt jelent. Az orvostudomány fejlődése folyamatos kórházi, technikai fejlesztést igényel, ezért nagyon köszönjük, ha sokan támogatnak egy korszerű eszközbeszerzést.

Napjainkban nehéz megfelelő helyről információt szerezni az egészségünkkel, és betegségekkel kapcsolatban. Ön mit tanácsol, honnan tájékozódjunk?

A tömegkommunikáció (benne az internet) robbanásszerű fejlődése és az információdömping miatt sokan nehezen tájékozódnak, sőt félrevezetődnek. Mindenkit kérek, hogy csak megfontoltan döntsön egészségügyi kérdésekben, mindig több oldalról szerezzen be információt. A mi kötelességünk igaz, hiteles információkkal szolgálni, amelyek közérthetőek is.

A kórház dolgozói is készülnek a Richter Egészségvárosra?

Igen, nagyon sokan veszünk részt rajta, mint közreműködők, de sokan jönnek családostul látogatóként is.

Önök mire tervezik felhasználni a Richter által felajánlott adományt?

A gyermekkori szívbetegségek gyógyításhoz elengedhetetlen ultrahang készüléket szeretnénk beszerezni, lecserélve régebbi készülékünket.