Kossuth Zsuzsanna születésnapja

Egészségügyi szakdolgozók munkáját ismerték el a veszprémi kórházi ünnepségen

Tíz ápolót ismertek el oklevéllel a magyar ápolók napja alkalmából tegnap a Csolnoky Ferenc Kórházban.

A veszprémi kórház fekvő- és járóbeteg-ellátásában, a diagnosztikai ellátásban, valamint a sümegi és dobai telephelyeken kiváló szakmai munkát végző ápolóknak a Kossuth Zsuzsanna Nővérekért Alapítvány és a Csolnoky Ferenc Kórház kezdeményezésére 2008 óta adnak át elismerést február 19-én, Kossuth Zsuzsanna születésének évfordulóján. Ovádi Péter országgyűlési képviselő köszöntőjében kiemelte, az ápolók napja alkalmat ad arra, hogy köszönetet mondjanak a szakdolgozóknak az egész évben nyújtott áldozatos segítségükért. Horváth Ferenc Károlyné, a Csolnoky kórház ápolási igazgatója hangsúlyozta, olyan munkát kell végezniük a szakdolgozóknak, hogy elégedett legyen a beteg.

A magyar ápolók napján elismerték a munkájukat. Képünkön balról: Bíró Ildikó, Krajnyák Beáta, Fejes Istvánné, Varga Győzőné, Molnárné Kenyeres Annamária, Zenyikné Hanák Zsuzsanna, Piros Anita, Gácserné Varga Margit, Kiss Ida, Horváth Lajos Fotó: Balogh Ákos

A gyógyító, gondozó, ápoló munkája elismeréseként Krajnyák Beáta (traumatológiai ambulancia), Fejes Istvánné (II. számú belgyógyászati osztály), Bíró Ildikó (sürgősségi betegellátó osztály), Varga Győzőné (bőrgyógyászati osztály), Molnárné Kenyeres Annamária (I. számú belgyógyászati osztály), Zenyikné Hanák Zsuzsanna (pszichiá­t­riai gondozó), Kiss Ida (sümegi Pszichiátriai Centrum) és Horváth Lajos (dobai Pszichiátriai Centrum) ápolók, valamint Piros Anita fizioterápiás asszisztens (reumatológiai osztály) és Gácserné Varga Margit CT/MR szakasszisztens (központi radiológia) vehetett át oklevelet.

Az elismerést Dávid Gyula, a Csolnoky kórház főigazgatója és Egresi Józsefné, a Kossuth Zsuzsanna Nővérekért Alapítvány tagja adták át. A rendezvényen műsort adott a Padányi Katolikus Iskola 10. E osztálya, a tanulókat Zsilinszky Cecília énekkarvezető készítette fel. Kossuth Zsuzsanna Magyarország első főápolójaként az 1848–49-es szabadságharc alatt több mint hetven tábori kórház megszervezésében vett részt.