Csillag Díjak

2017. május 17-én, 15.00-kor veszprémi Csolnoky Ferenc Kórházban a Forum Medicorum Vespremiensium hagyományos, Dr. Csillag József emlékülése keretében adták át az idei Csillag Díjakat.

2017-ben díjazottaink: Dr Simó Erzsébet és Dr. Antal Jolán.

A Díjat Dr. Vándorfi Győző kezdeményezésére a Kórház Szakmai Vezető Testülete, a Kórház főigazgatója és az EGIS Zrt. alapította 2009-ben.

A Díjat egy, a Kórházban dolgozó szakorvos és egy, a Kórházzal rendszeresen kapcsolatban álló háziorvos kapja

A Díjjal az SZVT és a Kórház vezetése nagyrabecsülését kívánja kifejezni a közvetlen betegellátásban dolgozó orvos kollegáknak. Szeretne hozzájárulni az orvoslás megbecsülésének helyreállításához, és emléket kíván állítani néhai Dr. Csillag József (1947-2004) főorvos Úrnak, a II. Belgyógyászati Osztály osztályvezető főorvosának, akinek a klasszikus medicina művelésében mind szakmai, mind emberi érdemei máig példa értékűek.

A Díjra javaslatot adhatnak kellő indoklás kíséretében a kórház dolgozói, azok közösségei, a megyében dolgozó háziorvosok, azok közösségei, betegek és betegszervezetek.

A Díjat az SZVT által felállított Csillag-Díj (állandó) bizottság ítéli oda.

Eddigi díjazottak:

2009: Dr. Fulcz Ágnes és Dr. Tóth Imre

2010: Dr. Mészáros Iván és Dr. Balogh Emil

2011: Dr. Gécs Sándor és Dr. Papp Béla

2012: Dr. Balczár Lajos és Dr. Gulyás Jenő

2013: Dr. Benke Attila és Dr. Geiszt Jakab

2014: Dr. Maior Éva és Dr. Brenner Éva

2015: Dr. Lóderer Zoltán és Dr. Tóth József

2016: Dr. Kiss Csaba György) és Dr. Holler Olga

Az emlékülésen a tudományos előadást Dr. Hornyák Lajos, osztályvezető főorvos  tartotta „Interdiszciplináris együttműködés az onkológiai betegek ellátásában. Az Ono-teamek szerepe címmel.

Az emlékülés végén a díjazottak tartottak előadást életpályájukról, szakmai hitvallásukról.