Betegek Világnapja

A Veszprémi Érsekség és az Ökumenikus Lelkigondozó Szolgálat 2017. február 10-én 15:00-kor a Kórház Csillag termében szentmisét tartott a Betegek Világnapja alkalmából.

Márfi Gyula érsek - aki Nagy Károly kanonokkal celebrálta a misét - hangsúlyozta, a hit gyógyító erővel bír. A klinikai halált megjártak tapasztalatai kapcsán elmondta, a vallomások azt erősítik meg, jó úton járnak, akik az örökkévalóságban hisznek. A szentmisén kiszolgáltatták a betegek szentségét.

Nagy Lajos református lelkész kiterjesztett értelemben beszélt a betegségről. Úgy vélte, egy közösség gyógyulásához meg kell újulnia hitben, reménységben és szeretetben.

Isó Zoltán evangélikus lelkész arról beszélt, a betegséget senki nem tudja elkerülni, csíráját génjeinkben hordozzuk. Hozzátette, a betegség fájdalommal és kiszolgáltatottsággal jár, azonban felismerhetjük teremtményi mivoltunkat.

A betegek világnapját 2000-ben hirdették meg a kórházban, 2001 óta protestánsokkal együtt szervezik az ökumenikus alkalmat.

(Marton Attila)

Az eseményről készült képek itt tekinthőek meg.