Hiba
  • JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /var/www/korhazweb/images/uploads/uploads/betegek_vilagnapja/kepek
Értesítés
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/uploads/uploads/betegek_vilagnapja/kepek

Betegek Világnapja

A Veszprémi Érsekség és az Ökumenikus Lelkigondozó Szolgálat 2017. február 10-én 15:00-kor a Kórház Csillag termében szentmisét tartott a Betegek Világnapja alkalmából.

Márfi Gyula érsek - aki Nagy Károly kanonokkal celebrálta a misét - hangsúlyozta, a hit gyógyító erővel bír. A klinikai halált megjártak tapasztalatai kapcsán elmondta, a vallomások azt erősítik meg, jó úton járnak, akik az örökkévalóságban hisznek. A szentmisén kiszolgáltatták a betegek szentségét.

Nagy Lajos református lelkész kiterjesztett értelemben beszélt a betegségről. Úgy vélte, egy közösség gyógyulásához meg kell újulnia hitben, reménységben és szeretetben.

Isó Zoltán evangélikus lelkész arról beszélt, a betegséget senki nem tudja elkerülni, csíráját génjeinkben hordozzuk. Hozzátette, a betegség fájdalommal és kiszolgáltatottsággal jár, azonban felismerhetjük teremtményi mivoltunkat.

A betegek világnapját 2000-ben hirdették meg a kórházban, 2001 óta protestánsokkal együtt szervezik az ökumenikus alkalmat.

(Marton Attila)

Az eseményről készült képek itt tekinthőek meg.

{gallery}uploads/uploads/betegek_vilagnapja/kepek{/gallery}